Knihy

Catalyst – Rogue one novela

Len pred niekoľkými týždňami skvelý autor Star Wars príbehov James Luceno vydal novú knihu, ktorá vysvetluje udalosti pred filmovým príbehom Rogue one.

Čo predchádza Rogue one?

Hrozivú superzbraň Hviezdu smrti začalo Impérium stavať už počas vojny klonov. Vojenská stanica vo veľkosti mesiaca vychádza z dizajnu separatistov. Veliteľ Orson Krennic berie len tých najlepších vedcov, medzi inými aj špecialistu na výskum energií – Galen Erso.

Počas výskumov na planéte Vallt pre Zerpen Industries sa ocitne rodina proti svojej vôli vo väzení v rukách Separatistov aj s tehotnou ženou Lyrou. Veliteľ Krennic sa vydáva za pracovníka Zerpen, ktorý príde rodinu zachrániť. Až neskôr prezradí, že pracuje na bojovej stanici pre Republiku. Bojovú základnu a vesmírnu stanicu stavajú drony pri planéte Geonosis. Počas vojny klonov sa ocitne rodina Erso niekoľko krát v ohrození aj na planéte Lokori.

Na konci vojny klonov, po zničení separatistov aj rádu rytierov Jedi sa rodina Erso presťahuje na Coruscant, kde Krennic zapriahne Galena do výskumu energie v kyber kryštáloch. Krennic mu tají pravý účeľ výskumu, rovnako sa zapája do bojových experimentov na planétach Malpaz, Samovar, Wadi Raffa či Salient a snaží sa rôznymi plánmi kariérne prekročiť Tarkina.

Galenovi sa podarí výrazný pokrok v odhaľovaní potenciálu kryštálov na produkciu enormne silného lúča. Medzitým však spolu s Lyrou začínajú tušiť vojenský účel výskumu a snažia sa aj s ostatnými vedcami opustiť projekt. Utiecť z Coruscantu pred Krennicom a Tarkinom im pomôže Saw Gerrera na planétu Lah’mu. Krennic je degradovaný a Tarkinn dostáva za úlohu dohliadať na výstavbu superzbrane Hviezdy Smrti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty + five =