Postavy, Rasy a druhy

Jabba Hutt – Gangster z Tatooinu

Jabba Hutt Desilijic Tiure je obrovský zelený plaz a gangster vo hviezdnej ságe Star Wars. Aj keď sa spomínal už v epizódach 4 a 5, na plátno sa dostal až v roku 1983 v epizóde 6 – návrat Jedi.

Jedna z hlavných záporných postáv originálnej trilógie je členom Desilijic-Hutt kartelu. Päť najsilnejších rodín obrovských plazov tvorí gang, má vlastnú armádu, ovláda gambling, nájomných vrahov, otroctvo aj pašovanie vo veľkej časti planét. Huttovci sa dožívali okolo tisíc rokov, boli hermafroditi a mali veľmi dobré regeneračné shopnosti. V politických problémoch sa snažili ostať neutrálni, respektíve hrať na obe strany, aby z toho mohli čo najviac profitovať.

Jabba Hutt

Jaba je jedným z najmocnejších obyvateľov planéty Tatooine. Vo svojom sídle má množstvo droidov a otrokov rôznych vesmírnych rás. Tí čo ho neposlúchnu, skončia v mučiarni alebo v tráviacom trakte niektorej z jeho príšer.

V originálnej trilógii je jeho úloha spätá najmú s Hanom Solom, pašerákom, ktorý stratí jeho zásielku a preto na jeho hlavu vypíše odmenu. Najmä niekoľko nájomných vrahov (Greedo, Boba Fett), ktorí mu majú Han Sola priniesť živého. Jedna z najznámejších scén, keď je v jeho otroctvo v zlatých bikinách princezná Leia.

2 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sixteen − 5 =