Filmy, Príbehy Star Wars

Tulák jeden – Rogue One (2016)

Nová séria príbehov Star Wars sa odohráva medzi epizódami 3 a 4 hviezdnych vojen. Vo filme Tulák Jeden (Rogue One) budeme sledovať skupinu odvážnych rebelov, ako sa pokúsia ukradnúť plány najhrozivejšej zbrane v Galaxii – Hviezdy smrti. V kinách na Slovensku je predpremiéra už 14. decembra 2016.

O čom bude Tulák jeden?

Dej Rogue One sa odohráva tesne pred Epizódou 4 – Nová nádej. Ak si pamätáte úvodný text v prvom filme Star Wars, spomína sa prvé víťazstvo rebelov nad Galaktickým impériom, keď sa skupine špionóv z radov rebelov podarí ukradnúť plány Hviezdy smrti. Hrozivá zbraň, ktorá dokáže zlikvidovať celé planéty. Tieto plány sa snaží neskôr princezná Leia dostať do bezpečných rúk.

star wars

Vo filme tulák jeden sa tak vrátime niekoľko rokov do minulosti. Názov Tulák jeden je vo filme síce aj heslo, ale zároveň je aj metaforou na prvý zo série samostatných príbehov Star Wars. Na rozdiel od ostatných filmov sa netýka priamo rytierov Jedi. Hlavnými hrdinami je skupina ľudí, ktorí nemajú nadprirodzené schopnosti spojené s mystickou silou. Ich obrovskou výhodou je viera a nádej, ktorá ma zvíťaziť nad nadvládou Impéria. Vo filme je tiež trošku reálnejší a menej rozprávkový pohľad na dobro a zlo.

 

Hlavní hrdinovia Rogue one – Tulák jeden

rogue one, zdroj: facebook
rogue one, zdroj: facebook

 

JYN ERSO

Jyn Erso (Felicity Jones) je impulzívna a bojovná hrdinka, ktorá sa postaví na odpor impériu s nádejou, že aliancia rebelov dokáže aj nemožné.

CASSIAN ANDOR

Kapitán Cassian Andor (Diego Luna) so skúsenosťami v bojoch získal rešpekt vojsk rebelov vďaka schopnosti zachovať chladnú hlavu aj v najťažších situáciách.

K-2SO (KAY-TUESSO)

K-2SO (Alan Tudyk) je preprogramovaný bezpečnostný droid odhodlaný bojovať za alianciu.

SAW GERRERA

Saw (Forest Whitaker) bojový veterán z vojny klonov je ochotný bojovať proti impériu na čele skupiny rebelov.

BODHI ROOK

Bodhi (Riz Ahmed) je skvelý pilot a technik, ktorý opustil rady Impéria a nabere odvahu bojovať po boku rebelov.

CHIRRUT ÎMWE

Chirrut (Donnie Yen) je spirituálny vodca, ktorý verí v silu v živých organizmoch a napriek slepote sa vyznačuje skvelými bojovými schopnosťami.

ORSON KRENNIC

Riaditeľ výskumu zbraní (Ben Mendelsohn) vo vojskách impéria je zodpovedný za dokončenie projektu Hviezdy smrti. Ktorou plánujú poraziť rebelov Imperátor a Darth Vader.

 

Zaujímavosti o filme Rogue one – Tulák jeden

  • ide o úplne prvý zo série filmov “príbehy Star Wars”, ktoré produkuje Lucasfilm spoločne s Disney nezávisle od pôvodných trilógii hviezdnych vojen
  • film sa natáčal na rôznych miestach vrátane atolu Laamu na Maledivy, Islande, Jordánsku, či stanici londýnskeho metra Canary Wharf
  • Rogue One bude v Európe premiérovaný skôr (14.12.2016) ako v USA, kde je plánované premietanie až na 16. december.
  • ostrieľaný spisovateľ príbehov Star Wars – James Luceno vydal knihu Catalyst: A Rogue One Novel v polovici novembra , ktorá sa odohráva niekoľko rokov pred samotným dejom filmu a vysvetľuje príbehy hlavných postáv.
  • na kastingoch sa začiatkom roka 2015 objavili aj ďalšie herečky na hlavnú rolu, spolu s Felicity Jones aj Tatiana Maslany, či Rooney Mara
  • teaser a reklama Rogue One (Tulák jeden) meškala najmä pre konflinkt štúdií s filmom Paramount pictures  Mission: Impossible – Rogue Nation z leta 2015.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × four =

Send this to friend