Planéty

Alderaan – planéta mieru a hrdinov

alderaan

Alderaan sa nachádza medzi Core planétami vesmíru Star Wars. Planéta hôr, oblakov a zelených dažďových pralesov, je jedna z najkrajších  vo filmoch pod vládou kráľovnej Organa. Jej manžel Bail Orgána pôsobí ako senátor v Galaktickom senáte. Na planéte Alderaan sa pokúsili o atentát na Senátorku Amidalu a neskôr táto planéta zohrávala kľúčovú rolu vo formovaní aliancie rebelov proti Impériu a Palpatinovi.

Alderaan

Mierumilovná krajina patrila medzi najstarších členov Galaktickej republiky. Jeden z najvplyvnejších politikov Antilles bol nominovaný za nástupcu Valoruma, avšak vo voľbách ho porazí Sheev Palpatine, ktorý sa neskôr stane neohrozeným cisárom galaxie.

Deštrukcia planéty Alderaan

Ako jedna z najaktívnejších rebelských planét sa práve domovská krajina princeznej Leii stala obeťou superlaseru hviezdy smrti. V epizóde 4 nová nádej sa vyhráža jej zničením Grand Moff Tarkin, aby Leia prezradila základňu vojsk rebelov. Napriek odpovedi použije impérium laser bojovej stanice Hviezdy smrti, aby deklaroval jej silu a potlačil rebelov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nine − one =