Planéty

Kamino

Kamino je morská planéta vzdialená 70 tisíc svetelných rokov od Core planét, kde bola vytvorená armáda klonov pre Galaktickú republiku. Obyvatelia planéty, Kaminoani boli mysteriózne vysoké a elegantné bytosti známe práve pre skvelé schopnosti s klonovaním.

kamoniani

Planéta Kamino

Systém 13 planét obiehajúcich hviezdu Rishi Maze na vonkajšom kraji Star Wars vesmíru Outer Rim. Klimatické zmeny zapríčinili, že celú planétu pokryl oceán, ktorý zhltol kontinenty. Ostalo len zopár ostrovov, ktoré zmietali dažde a búrky.

Kamino
zdroj: starwars.wikia.com

V epizóde 2, vojna klonov sa na Kamino dostáva Jedi majster Obi-Wan Kenobi. Prenasleduje sem nájomného vraha Zam Wesella, respktíve Jango Fetta, ktorí sa pokúsili o atentát na senátor Padmé Amidala. Otrávená strela, ktorou ju chceli zabiť bola vyrobená práve na Kamine. Obi-Wan nájde obrovskú armádu, ktorú na planéte pripravujú pre Republiku na základe Jangovej DNA.

Aj počas vojny klonov je Kamino dôležitou základňou a tréningovým centrom pre armádu Galaktickej Republiky. V animovanej sérii Vojna Klonov sa na planétu pokúsi zaútočiť Asajj Ventress a robotický General Grievous avšak armáda odolá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.