Filmy, Prequel Trilógia

Epizóda 1 – Skrytá hrozba (Phantom Menace, 1999)

epizóda 1 - skrytá hrozba

Epizóda 1 – Skrytá hrozba

Dej chronologicky prvej epizódy hviezdnych vojen sa začína na planéte Naboo. Planétu okupujú vojská robotických droidov tzv. Obchodnej Federácie. Zachrániť ich má dvojica Jedi rytierov Qui-Gon Jinn (Liam Neeson) a jeho učeň (padawan) Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor).

Pri jednaniach sa však pokúsia strážcov mieru zabiť a tým rytieri Jedi odhalia plánovaný útok a inváziu na Naboo. Prvoradým cieľom je záchrana princeznej Padmé Amidaly, s ktorou odletia na hlavnú planétu galaktickej republiky – na Coruscant.

Počas únik z Naboo im však nepriatelia poškodia vesmírnu loď a musia pristáť na najbližšej planéte, aby loď opravili. Na planéte Tatooine sa snažia získať náhradné diely. Tu spoznávajú mladého Anakina Skywalkera, ktorý pomáha v obchode so súčiastkami. Chlapec im pomôže  získať dostatok súčiastok vďaka súťaži na lietajúcich klzákoch. Qui-Gon Jinn cíti obrovskú silu, ktorá sa skrýva v chlapcovi, vyslobodí Anakina z otroctva a vezme ho so sebou na Coruscant.

Po neúspechu presvedčiť Senát, aby zachránil planétu Naboo, sa kráľovná Amidala rozhodne, že armádu droidov porazí s pomocou  Gunganov a rytierov Jedi. Počas súboja s droidami sa na strane nepriateľa objaví aj tajomný Sith – Darth Maul. Silný bojovník temnej strany sily zabije v súboji Qui-Gona, následne však Qui-Gonovu smrť pomstí jeho žiak a priateľ Obi-Wan Kenobi.

Epizóda 1 - Skrytá hrozba

Pozrite si aj nepodarené a vystrihnuté scény z Epizódy 1 – Skrytá hrozba

1 Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × four =