Filmy, Sequel Trilógia

Epizóda 7 – Sila sa prebúdza (The Force Awakens, 2015)

Epizóda 7 sa odohráva približne 30 rokov po porazení Galaktickej ríše a jej druhej hviezdy smrti. Objavuje sa nová hrozba – Prvý rád (The First Order), ktorý sa snaží ovládnuť Galaxiu aj pomocou temnej sily. Skupina hrdinov sa postaví na odpor, aby ich zastavila. Posledný Jedi Luke Skywalker zmizol do exilu a jeho dvojča Generál Leia Organa potrebuje jeho pomoc.

Skvelý pilot Odporu (Resistance) Poe Dameron získava na planéte Jakku tajnú mapu, ktorá má pomôcť nájsť Luka. Predtým, ako padne do zajatia prvého rádu sa mu podarí mapu dostať do bezpečia vďaka droidovi BB-8. Pri úteku mu pomáha stormtrooper FN-2187, ktorý na Jakku spolu s mladou Rey unikajú pred stormtropermi na starom známom Millenium Falcone. Zhodou náhod sa práve po rokoch táto loď vráti k ich pôvodným majiteľom, pašerákovi Han Solo s partnerom Chewbacca.

Podobne ako v predošlých epizódach, najväčšou hrozbou pre odpor je gigantická zbraň pripomínajúca planétu – Startkiller base, ktorú sa snažia bojnovníci odporu zničiť a zabrániť tak Temnému lídrovi Snoke, Kylovi Ren a generálovi Huxovi ovládnuť Galaxiu.

Počas dobrodružstiev sa stretnú so zaujímavou bytosťou Maz Kanata, majiteľkou pašeráckej kantíny, ktorá mladej Rey odovzdá sveteľný meč, ktorý patril Lukovi a Anakinovi Skywalkerovi. Po mnohých bitkách a konfrontáciách sa Rey vydá hľadať Luka na planétu Ahch-To.

 

Sila sa prebúdza – Epizóda 7 |  hlavní hrdinovia a postavy

REY

Rey (Daisy Ridley) zbiera šrot a predáva ho na súčiastky na opustenej púštnej planéte Jakku. Osud jej zmení zatúľaný droid BB-8 s prosbou o pomoc. Od toho momentu sa jej život stáva súčasťou galaktického konflinktu, kde začne hrať obrovskú rolu jej prepojenie na mystickú silu.

FINN

Stormtrooper prvého rádu s kódovým označením FN-2187 (John Boyega) sa nemôže pozerať na svoje vojnové úlohy a pokúsi sa o útek spolu s Poe Dameronom, ktorý mu dá prezývku Finn. Po boku Rey hladá slobodu a uniká jednotkám prvého rádu.

POE DAMERON

Poe Dameron (Oscar Isaac) je jeden z najlepších pilotov a veliteľ Starfighter vojsk Odporu.

BB-8

Obratný a lojálny astromech droid BB-8 sprevádza Poe Damerona na mnohých misiách Odporu. Práve preto sa Poe v núdzi rozhodne kritickú informáciu o polohe posledného Jedi majstra Luke Skywalkera dať práve jemu.

MAZ KANATA

Maz Kanata (Lupita Nyong’o) má viac ako 1000 rokov a z jej zámku na Takodane rozdáva skúsenosti o súbojoch dobra a zla. Pomáha mnohým mladým pašerákom a priateľom nájsť správnu cestu.

HAN SOLO

Pašerák a skvelý pilot Han Solo (Harrison Ford) známy z originálnej trilógie patril k najväčším lídrom Aliancie Rebelov. So svojím pilotom a priateľom Chewbacca vo vesmírnej lodi Millenium Falcon niekoľko krát bojovali proti Impériu. V epizóde 7 sa po dlhých rokoch stretáva s Leiou.

LEIA ORGANA

Princezná Leia Organa (Carrie Fisher) patrila medzi najstatočnejších Rebelov. Dcéra Padmé Amidala a Anakina Skywalkera bojovala po boku Luka Skywalkera proti impériu aby vrátila mier a slobodu do galaxie. Po rokoch sa opäť objaví v novej republike hrozba v podobe prvého rádu a Leia politicky formuje opozíciu vo forme Odporu.

KYLO REN

Tmavý rytier Kylo Ren (Adam Driver) velí misiám Prvého rádu s agresivitou a svojim vražedným sveteľným mečom. Učeň najvyššieho lídra Snokea sa snaží opäť zničiť Republiku, Odpor aj všetkých rytierov Jedi.

GENERÁL HUX

Mladý a nemilosrdný generál Hux (Domhnall Gleeson) sa snaží zničiť novú republiku a vládnuť galaxii pod vedením Snokea.

PHASMA

Veliteľka légií Prvého rádu kapitánka Phasma (Gwendoline Christie) je skúsená bojovníčka, ktorá vedie svoje vojská v chrómovom brnení priamo z prvej línie.

SNOKE

Najvyšší líder Prvého Rádu Snoke (Andy Serkis) je mocný bojovník temnej strany sily. Zláka Kyla Rena aby opustil Jedi a pomohol mu ovládnuť galaxiu aj s pomocou Generála Huxa a hrozivej zbrane ešte dokonalejšej ako hviezda smrti.

Pozrite si aj scény z natáčania epizódy 7 – Sila sa prebúdza

3 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × 5 =

Send this to friend