Postavy, Sith

Darth Maul

Darth Maul je postava zo Star Wars vesmíru. Ako jeden z mála dokázal používať dvojitý sveteľný meč. Ako malé dieťa rasy zabrak ho čarodejnica Talzin (Nightsister) dala Sidiousovi, aby ho zachránil. Učeň Dartha Sidiousa bol od malička týraný, izolovaný a cvičený na boj s jedi rytiermi. Stal sa z neho veľmi silný sithský bojovník a mal hrôzostrašný výzor. Červenú kožu pokrývali čierne ornamentálne tetovania a hlavu zdobili malé rohy.

Vo filmoch sa objavil v Epizóde I – Skrytá hrozba, kde hral dôležitú úlohu pri blokáde planéty Naboo. V súboji s Jedi rytiermi sa Darth Maulovi podarí poraziť jedného z najskúsenejších majstrov Qui-Gon Jinna, no krátko nato, smrť svojho učiteľa pomstí jeho padawan Obi-Wan Kenobi. Dartha Maula napriek prevahe nakoniec so šťastím rozpolí sveteľným mečom.

 

Ako vznikla jeho podoba?

Darth Maul mal mať najprv úplne iný vzhľad, oblek a masku zmenili kvôli náročným kaskadérskym pohybom a na hlave trčiace pierka si zo skice zle interpretovali dizajnéri a vyrobili mu čertovské rohy. Vo filme ho stvárnil herec a majster bojových umení Ray Park.

 

Darth Maul a jeho príbeh

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sixteen + seventeen =