Planéty

Geonosis – nehostinná krajina púští

Geonosis alebo aj Geonosia bola domovská krajina insektoidných Geonosianov, špecialistov na výrobu robotov a droidov. Nehostinná krajina púští bola dejiskom významnéj bitky, ktora spustila vojnu klonov a droidov.

Bitka o Geonosis a vojna klonov

Desať rokov po vymenovaní Palpatina za najvyššieho kancelára republiky sa na planéte Geonosis pod vedením Poggle the Lesser konal summit hlavných predstaviteľov konfederácie. Vojnové plány obchodnej federácie a grófa Dooku prepočul Jedi Majster Obi-Wan Kenobi. Ten však spolu s Anakinom a Padmé padnú do zajatia a sú odsúdení na popravu v obrovskej Petranaki aréne. Na pomoc a záchranu dorazia nové naklonované vojská republiky pod vedením Jedi rytierov.

Roky po bitke sa snaží Galaktické Impérium o inváziu na planétu, aby mohli ťažiť vzácne minerály na konštrukciu ničivej zbrane, Hviezdy Smrti.

Planéta Geonosis

Vzdialená 43 tisíc svetelných rokov od galaktického jadra, ktorú obiehalo 15 mesiacov. Planéta sa nachádzala v blízkosti Tatooine a má veľmi podobnú klímu. Minimom povrchovej vody a krajina plná skál a červenej púšte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 − 7 =