Jedi, Postavy

Mace Windu – najlepší z Jedi bojovníkov

Mace Windu bol spolu s Yodom jedným z najvýznamnejších Jedi rytierov. Ako člen Jedi rady generál armády republiky. Ako jeden z mála Jedi rytierov Dokázal používať aj techniky temnej strany.

Kto bol Jedi Mace Windu?

Narodený na planéte Haruun Kal približne 50 rokov pred vojnov klonov. Medzi jeho učňov patrila aj Depa Billaba, ktorá sa neskôr stala nielen Jedi rytierkou, ale aj členom Rady.

Počas vypuknutia krízy a vojny so separatistami a obchodnou federáciou, Mace Windu spolu s ostatnými rytiermi chráni záujmy Galaktickej republiky. Ako senátor Palpatine neustále naberá na moci v senáte, Mace aj Yoda cítia nárast temnej sily, avšak nie su schopní identifikovať Sithov. Svoje ohromné bojové schopnosti potvrdil aj v bitke o Geonosis, kde zneškodní nájomného vraha Janga Fett.

Anakin Skywalker odhalí pravú identitu Palpatina ako Dartha Sidiousa a upozorní práve majstra Windu. Spolu so skúsenými Jedi rytiermi Kit Fisto, Agen Kolar a Saesee Tiin sa pokúsia zatknúť Palpatina. V smrtiacom súboji Mace Windu dokáže poraziť vládcu Sithov,a rozhodne sa , že je príliš nebezpečný aby ostal nažive vo väzení. V rozhodujúcom momente ho však zradí Anakin, ktorý v snahé zabrániť smrti cisára odtne Windu ruky a cisár ho zabije.

Na základe tohto útoku Jedi rytiera na republiku cisár Palpatine vydá rozkaz 66 a pokúsi sa vyhubiť Jedi rytierov naprieč Galaxiou pomocou armády klonov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × three =

Send this to friend