Filmy, Prequel Trilógia

Epizóda 3 – Pomsta Sithov (Revenge of the Sith, 2005)

epizóda 3 - pomsta sithov

Epizóda 3: Pomsta Sithov

Posledný chýbajúci diel medzi novou a pôvodnou trilógiou Star Wars sa odohráva 3 roky po vypuknutí vojny Klonov. Rytieri Jedi bojujú po celej Galaxii proti separatistom. Generál Kenobi dostane úlohu zneškodniť vodcu armády droidov, Generála Grievousa. Paralelne sa snaží najvyšší kancelár Republiky Palpatine získať dôveru a sympatie mladého Jedi rytiera Anakina Skywalkera. Práve Anakin má zachrániť uväzneného kancelára Palpatina.

Anakina začnú (podobne ako v minulosti) trápiť vidiny. Miesto mamy však vidí v bolestiach trpieť svoju milovanú Padmé princeznu Amidalu. Zverí sa so svojim strachom nielen Yodovi, ale aj Kancelárovi, ktorý ho začne lákať na temnú stranu sily.

Dlho pripravovaný plán mocného Sitha – Dartha Sidiousa vrcholí príkazom 66, kedy armáda klonov zaútočí do vlastných radov a vyvraždí takmer všetkých Jedi rytierov v galaxii. Padmé zomiera pri pôrode a Anakin sa ocitne v rozhodujúcom súboji proti Obi-Wanovi, ktorý ho zmrzačí, a tak nechtiac prispeje k zrodu obávaného Dartha Vadera.

Epizóda 3 - Pomsta Sithov

Zaujímavosti:

George Lucas písal scenár ešte pred dokončením Epizódy 2. Natáčalo sa okrem austrálskych štúdií aj v Thajsku, Švajčiarsku, Číne, Taliansku, či UK. Celosvetovo zarobil film 848-miliónov dolárov počas prvého týždňa a zaradil sa medzi najúspešnejšie hviezdne vojny. Kvôli scéne premeny Anakina na Dartha Vadera dostal tento film ako jediný z hviezdnych vojen rating PG13, čiže neodporúčaný pre deti.

Pozrite si aj nepodarené a vymazané scény z Epizódy 3 – Pomsta Sithov

2 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight + 12 =

Send this to friend