Droid, Postavy

Generál Grievous

Generál Grievous bol najvyšší veliteľ armády droidov počas vojny klonov.

Kto bol Generál Grievous?

Qymaen jai Sheelal sa narodil na planéte Kalee, kde sa naučil bojovať v konflinkte proti Hukom. Vyznamenal sa v mnohých bojoch a spolu so svojimi elitnými bojovníkmi sa im Kaleeshom podarilo Hukov poraziť a naopak zaútočiť na ich planétu. Tí sa však obrátili na pomoc ku Galaktickej republike, ktorá prostredníctvom Jedi rytierov pomohla Hukom a väčšinu Kaleeshanov vyhladovali k smrti. Hnaný pomstou pracoval pre InterGalaktický bankový klan. Práve muun San Hill po dohode s grófom Dooku nastražili bombu do Grievousovej lode tak, aby bol kriticky zranený, ale prežil.

Postavili z neho vražedného cyborga, ktorý nenávidí rytierov Jedi, republiku a na základe vojenských skúseností dokáže veliť armáde droidov. Navyše mu dali aj krv majstra Jedi Sifo Dyas, aby dokázal cítiť mystickú silu.

Sith Dooku ho trénoval v umení bojov so sveteľným mečom, čo mu v jeho prípade so 4 rukami pomohlo stať sa jedným z najobávanejších bojovníkov. Doprevádzaný svojimi  vraždiacimi droidami IG-100 MagnaGuards zabil niekoľko Jedi rytierov a ako trofeje zbieral ich sveteľné meče.

Generál Grievous vo filmoch Star Wars

Generál Grievous v roku 19 BBY (pred bitkou o Yavin, epizóda 4) uniesol kancelára Palpatina a na jeho záchranu prišli Obi-Wan Kenobi a Anakin Skywalker. Aj keď ho porazili, podarilo sa mu utiecť na planétu Utapau na vonkajšom oblúku (outer rim). Skúsený majster Jedi Obi-Wan Kenobi ho sleduje a nakoniec porazí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 − twelve =

Send this to friend