Ľudia, Postavy

Padmé Amidala – kráľovná a senátorka Naboo

Padmé Amidala Naberrie z planéty Naboo patrí medzi najvýznamnejšie postavy druhej trilógie Star Wars. V epizódach I až III. sa z mladej kráľovnej Naboo stáva Senátorka Galaktického Senátu, ktorá svojou odvahou a najmä láskou k Anakinovi zmení históriu.

 

Kto je Padmé Amidala?

Mladšia Dcéra Ruwee a Jobal Naberrie sa ešte v mladosti stretne s mladým Anakinom Skywalkerom, ktorý sa do nej zaľúbi. Počas výcviku za rytiera Jedi sa opakovane stretávajú a ich tajnú a zakázanú lásku spečatia manželstvom na planéte Naboo.

Za svoju planétu odvážne bojuje a niekoľko krát skríži plány obchodnej federácii, či samotnému Darthovi Sidiousovi, ktorý sa snaží získať jej priazeň vo verejnom živote ako senátor Palpatine.

Počas vojny klonov sa zapojí do bojov za Galaktickú republiku. Anakin má vízie o jej smrti a tak zradí Jedi rytierov, aby ho cisár Palpatine naučil používať aj temnú stranu silu, ktorou chce zachrániť Padmé pred smrťou. Jeho zrada a zmena však Padmé odstraší, zlomí jej srdce, prestane mu dôverovať a poprosí o pomoc Obi-Wana Kenobiho. Pri pôrode dvojčat však Padmé zomiera. Jej deti Luke a Leia sú hlavnými hrdinami originálnej trilógie hviezdnych vojen v epizódach IV – VI.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × one =

Send this to friend