Postavy, Sith

Darth Plagueis – najmocnejší Sith

Aj keď sa Darth Plagueis neobjavuje vo filmoch Star Wars, väčšina deja celej hviezdnej ságy je výsledkom jeho činov. Učiteľ Dartha Sidiousa, Sheeva Palpatina bol označovaný aj ako Darth Plagueis múdry, vďaka vedeckému a experimentálnemu študovaniu mystickej sily.

Kto bol Darth Plagueis?

Na verejnosti bohatý Muun, Magister Hego Damask, člen Inter Galaktického Bankového klanu. Za temného lorda Sithov bol trénovaný Darthom Tenebrousom. Ako väčšina jeho predchodcov, aj on zabil svojho učiteľa. Aj preto sa snažil ukončiť tisícročné pravidlo dvoch tým, že bude nesmrteľný. Rokmi štúdií a experimentov sa naučil manipulovať midi-chlorianmi tak, aby zabránili smrti, dokonca, aby samotná sila počala život (Anakin Skywalker).

Jeho politické machinácie a finančné operácie vyvolali v galaxii kompletný chaos a vzburu viacerých planét a hviezdnych systémov. Jeho dielom bolo povstanie Yinchorri, Invázia Naboo, či zostrojenie armády klonov. Jeho najväčším cieľom bolo zavŕšiť najväčší plán stoviek generácii sithov, vyvraždiť rytierov Jedi a ovládnuť Galaxiu. Aj preto pomohol vybudovať kariéru mladému Palpatinovi, ktorého tréningom temnej sily a politickými manipuláciámi dosadil na čelo senátu.

Noc pred vymenovaním Palpatina za nového Najvyššieho Kancelára senátu sa však Sidious rozhodne, že svojho učiteľa už nepotrebuje a chladnokrvne ho zabije. Neskôr práve tento príbeh rozpráva ako starú legendu sithov Anakinovi, v snahe pretiahnuť ho tmavú stranu sily. Rozpráva mu o Plagueisovi, ktorý dokázal zachrániť ľudí pred smrťou, ale nedokázal zabrániť svojej vlastnej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

18 + 9 =