Planéty

Naboo – raj StarWars vesmíru

Naboo je nádherná planéta z vesmíru Star Wars s krásnou prírodou, množstvom zelene, jazier, močarísk, vodopádov a mieru medzi ľuďmi a podmorskou civilizáciou Gunganov. Na mape sa nachádza v Mid Rim, má 3 mesiace a patrí do systému 5 planét (Moth, Erep, Naboo, Widow a Storm). Okruh okolo slnka trvá 312 lokálnych dní.

Planéta Naboo

Planétu v hviezdnych preslávili najmä senátor Palpatin, neskôr najvyšší kancelár republiky a vládca Impéria. A mladá princezná Padmé Amidala, ktorá sa neskôr stane senátorkou a práve tu má tajnú svadbu s Anakinom Skywalkerom. Celkovo sa Naboo objavuje až v 4 epizódach Star Wars ságy. V skrytej hrozbe je práve blokáda planéty spúšťačom vojny medzi obchodnou federáciou a republikou. Hlavné mesto Theed sa v mnohom snaží pripomínať rím za najväčšej slávy. Viaceré scény sa natáčali v Taliansku pri jazere Como, architektúra aj na námestí v Seville.

planéta naboo - architektúra

Podmorský svet Gunganov zas pripomína stratenú Atlantídu s budovami a stratenými mestami pod vodnou hladinou. Obrovské vodné príšery a ryby sú krásne zobrazené v pamätnej scéne, kde Qui-Gon poznamená, že vždy sa objaví nejaká väčšia ryba…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seven + 9 =