Jedi, Postavy

Obi-Wan Kenobi

obi-wan kenobi

Obi-Wan Kenobi v novej Star Wars trilógii

Obi-Wan Kenobi je postava zo sveta Hviezdnych vojen (Star Wars). V novo-natočených epizódach hrá Obi-Wana Kenobiho Ewan McGregor a vystupuje ako učeň (padawan) skúsenejšieho Qui-Gon Jina (Liam Neeson).

Svoje schopnosti dokáže v mnohých súbojoch a potom, ako pomstí smrť Qui-Gona, sa stáva rytierom a majstrom Jedi. V druhej a tretej epizóde sa stáva učiteľom mladého Anakina Skywalkera.

Obi-wan patril medzi najlepších rytierov Jedi v galaxii, perfektne ovládal boj so svetelným mečom a vedel viacerými spôsobmi využívať silu nielen na manipulovanie s predmetmi ale aj myšlienkami.

V závere epizódy 3 bojuje jeden z najdôležitejších súbojov v živote proti Anakinovi Skywalkerovi, ktorého hnev a strach spolu s Darthom Sidiusom spôsobili, že Anakin sa pridal na temnú stranu sily.

 

Pôvodná Star Wars trilógia

V epizóde 4 (prvý natočený film) sa už ako starý stal učiteľom Luka Skywalkera – farmára z opustenej planéty Tattoine. Obi-Wan žil roky v blízkosti Luka, aby ho ochránil ako poslednú nádej na opätovné zrodenie rytierov Jedi.

Krátko na to sa ocitne na Hviezde smrti, kde zomiera v súboji s Darthom Vaderom. Zabiť sa nechá dobrovoľne, aby sa mohol stať prostredníctvom sily nesmrteľný a pomáhať v tréningu mladému Lukovi Skywalkerovi.

 

Video s celým príbehom

1 Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 − 14 =