Star Wars Hry, SWGOH

Sith Raid – stratégia ako hrať jednotlivé fázy a aké sú najlepšie tímy na Sith Raid

Sith raid patrí medzi najťažšie a časovo najnáročnejšie úlohy v rámci SWGOH. Kľúčové je najmä pre slabšie guildy zvoliť správnu taktiku a tímy na jednotlivé fázy. Keďže máloktorá guilda má všetky postavy na Heroic sith raid, zamerám sa najmä na to, ako poskladať tímy, aby ste čo najrýchlejšie zdolali 5* alebo 6* verziu raidu.

Fáza 1 (P1) – Darth Nihilous

Stratégia na p1 Sith Raid

Prvý hrdina zo sith triumvirátu je Darth Nihilus, ktorý získava tenacity (odolnosť voči negatívnym statusom) a speed (rýchlosť) pri každom útoku, ktorý mu spôsobí damage (úbytok zdravia).

Medzi fajnovky tohoto raidu patrí to, že Nihilove útoky ignorujú protection a tak potrebujete spôsob, akým budete postavy buď liečiť (healer ako Bariss / Chirut …), alebo ako sa jeho útokom vyhnú (foresight buff, ktoré dávajú niektoré postavy Yoda, JTR, GKB)

Dôležitou súčasťou stratégie je časovanie špeciálnej schopnosti – Unbreakable Will, ktorou sa môžete ubrániť Nihilovemu instakill útoku annihilate. Vždy je nutné sledovať, ako sa mu znižuje cooldown na annihilate a najmä snažiť sa zbaviť negatívnych statusov (červených debuffs) pred tým, ako použije svoju Drain Force ability, ktora debuffovaným postavám zvýši cooldown na špeciálne schopnosti a Nihilovi zníži o toľko, koľkým postavám úspešne zvýšil. Pozor, vždy keď zaútočite základným útokom, postavička získa “defense down” debuff – zníženie obrany.

Najlepšie tímy na p1 Sith Raid

Ak dávate Sith Raid za menej ako 2 dni, oplatí sa hrať prvú fázu výlučne s Resistance postavami s JTR lead. Dávajú jednoznačne najväčšie bomby a bez problémov pri dobrých modoch a gear 10-12 môžete dať 4-6 Mil DMG. Záleží od preferencie, podľa toho aký máte gear a či máte zety na postavách použite BB8/ Resistance Trooper / R2D2 / Scavanger Rey. Ak nehráte heroic, tak pokojne C3PO aj v prvej fáze, inakšie lepšie šetriť na P3.

Alternatívne tímy, ktoré vedia dať aspoň 1 Milión DMG

JEDI: Yoda, alebo Bastila lead s GKB / Ezra / Bariss / Hermit / QGJ / Jolee

NIGHTSISTERS: zAsajj Ventress alebo zTalzin lead, Old Daka, Talia a Zombie (pri heroic šetriť na P4)

EMPIRE/SITH: zVader, Thrawn, Palpatine, Sion, Nihilus

BOUNTY: Jango lead s Bossk, Boba, IG88 a Greedo/Embo/Dengar

bounty hunters - sith raid

Fáza 2 (P2) – Darth Sion

Stratégia na p2 Sith Raid

Druhý na rane je Sion, ktorý získava silu, čím viac postáv má jeho unikátny debuff Cycle of Pain, ktorý sa po 4 kolách zmení na Cycle of Suffering, každá postava ho získa kedykoľvek zaútočí na Siona a tým sa zvyšuje aj ich útočná sila.

Moja stratégia je odstraňovať tento debuff iba z postáv, ktorými neplánujem dávať veľký DMG (Baris, Bastila, Daka…) a na útočných postavách ten debuf nechávam, aby dávali čo najväčšie šupy.

Najlepšie tímy na fázu 2 Sith Raid

V princípe platia všetky vyššie spomenuté tímy, ak dávate Sith Raid bez refreshu postáv, na druhú fázu je dobré použiť špeciálny Revan jedi tím (avšak toho nemá veľa ľudí), takže možno skôr Ackbar lead s Leiou GKB a BB8, prípadne Bastila lead jedi, kde teoreticky môžete mať rôzne varianty (QGJ, Bariss, Jolee)

Jedi sith raid

Ja osobne v P2 rád používam aj ten Empire/Sith team s zVader leadrom (thrawn, palpatine, sion, nihil)

Fáza 3 (P3) – Darth Traya

Stratégia na p2 Sith Raid

Najhoršia fáza, ktorú všetci prvý pol rok hejtovali bola Traya. Utrpenie pred príchodom C3PO, ktoré jednoducho nemalo konca. Special isolate úplne ochromí aj najlepšie postavy, hromadné útoky, nemožnosť debuffovať meče a ich protiútoky atď. Taktika je dávať unique “stand alone” keď sa Traya nabalí 20+ stackmi svojho unique buffu, potom tá postava, ktorá je osamotená získava bonusy podľa role ostatných postáv (offense – attacker, health – support/healer, tenacity – tank). Najlepšie je dávať stand alone na postavy, ktoré dávajú protiútok ako CLS, han, Thrawn…

Najlepšie tímy na fázu 3 Sith Raid

Zeta Finn a C-3PO sith raid P3

Pri zFinn tíme veľmi záleží na modoch, ak poprehadzujete všetkým mody na potency a traya nestihne niekomu z postáv dať isolate, môžete dať pokojne aj celú 3 fázu dole na auto. Základ je zFinn a C3PO a potom 3 rebeli (Leia/Han/Ezra/Chewie/CLS). Keďže nehrávame Heroic Sith, ja dávam do zostavy aj BB8, aby to išlo rýchlejšie.

Kto nemá C3PO alebo zeta Finna, druhý najlepší a najrýchlejší tím sú silní rebeli. Postup je taký, hanom dať dole jeden meč, potom dať offense buffy poggle/pao/palpatine, deathmark deathroperom na trayu a hanovi zapnúť stand alone. Podobne funguje dobre aj Bounty Hunters team s Greedom, ktorý tiež dokáže naložiť multi-útoky s Bobba Leadrom s extra critical damage.

V 3 fáze nefungujú dobre Jedi a JTR resistance, pretože traya zastunuje postavy, ktoré majú foresight. Každopádne ak máte zeta nightsisters, pri dobrých modoch viete pokojne dať v Tier6 Sith Raid cez 2 Milióny. Ak sa vám chce s tým hrať, tak zeta Talzin lead vie byť účinnejšia, ak hráte bez zombie a podarí sa vám nechať zabiť niektorú z nich tak, že pri basic útočia a útočia revivom, čím sa zvyšuje útok asajj.

Fáza 4 (P4) – Sith Triumvirát

Stratégia na p4 Sith Raid

Občas najdlhšia fáza, najmä ak nemáte dobré nightsisters, ktoré dokážu poriadne uľahčiť toto trápenie. Celková stratégia je najprv sundať Nihila, potom Siona a nakoniec pretrpieť samotnú Trayu. Na rozdiel od predošlých fáz, sú tu všetky unique pokope, čiže môžete dať unbreakable will, ak chcete chrániť postavu pred Nihilom, môžete sa zbaviť stackov Cycle of Pain a suffering a dokonca aj Trainho Isolate, avšak to, čo či sa vám objaví pri postave ikonka tej alebo onej funkcie je asi náhodné.

Top tím na túto fázu Sith raidu sú Nightsisters. Musia mať ako leadra zeta Asajj, ktorá vďaka umierajúcej Zombie získava stále väčšiu silu. Najlepšie fungujú sestry kým su aj Sion aj Nihil ešte živí a čo najčastejšie obnovujú poskokov. Ak máte dobré nastavené mody, tak môžete dať pokojne 5-6 miliónov v T6. Treba sa len rozhodnúť, či radšej Acolyte s bombami, alebo Taliu, ktorá odstraňuje debuffy a dáva extra turnmeter.

Keď dáte dole Nihila, dobre fungujú viaceré tímy, ktoré boli spomenuté vyššie, ale nečakajte už DMG vačší ako 1-2M. Okrem vyššie spomenutých dobre fungujú Clone Troopers, alebo zKRU lead first order.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two + 20 =

Send this to friend