Ľudia, Postavy

Leia Organa

Leia Organa (Carrie Fischer) – dcéra Anakina Skywalkera a Padmé Amidaly. Hneď po narodení dcéry Padmé Amidala zomiera a tak sa Lei ujal adoptívny otec Bail Organa, ktorého odobrili poslední rytieri Jedi. Leia bola senzitívna na mystickú silu a zohrala dôležitú úlohu v boji proti Impériu.

Princezná Leia

Princezná z Alderaanu bola členka Imperiálneho Senátu a jedna z vedúcich osobností Aliancie na obnovu Republiky. V kritickej misii dostala do rúk plány superzbrane Hviezdy smrti, ktorú mala doručiť vojskám rebelov. S ikonickým účesom (drdoly na boku hlavy) sa ocitá v zajatí Impéria a žiada o pomoc jedného z posledných Jedi rytierov, Obi-Wana Kenobiho. Po boku Luka Skywalkera (jej dvojčaťa), Hana Sola a Chewbaccu pomohli rebelom zničiť v bitke o Yavin vojenskú základňu Hviezdu smrti. Až po niekoľkých konfrontáciách s nebezpečným Vaderom jej Luke prezradí, že práve Darth Vader je ich otcom.

Po bitke o Endor bolo impérium v chaose a pomáhala nastoliť poriadok v ére novej Republiky. Zosobášila sa s Hanom Solo a porodila syna Bena. Práve Ben sa obráti počas výcviku u Luka Skywalkera na temnú stranu a pod menom Kylo Ren opäť ohrozuje mier v galaxii. Leia Organa neskôr založila a velila ako generál skupine Odporu, ktorá opäť čelí hrozbe super zbrane „star killer“ a márne sa snaží nájsť Luka, ktorý žije v exile.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

9 + one =